خطابه ی حضرت اباالفضل علیه السلام بر فراز کعبه در یوم الترویه

از وبلاگ لحظه های سبز
خطابه ی حضرت اباالفضل علیه السلام بر فراز کعبه در یوم الترویه

به نام خداوند بخشنده ی مهربان

حمد خدایی را سزاست که این بیت را به قدوم پدر او(اشاره به ابی عبدالله الحسین علیه السلام) شرافت داد. خدایی که دیروز گذشته اینجا برای او بیت بود ولی امروز به یمن قدوم پدرش قبله گردیده است. ای کافران فاجر و فاسق! آیا ادامه ی امر حج را برای امام پاکان و نیکان مانع می شوید ( چه کسی سزاوارتر از او به خانه ی کعبه است؟)

چه کسی از او به کعبه نزدیک تر است؟ اگر حکمت های آشکار خدا و اسرار بلندبالا و امتحان نمودن بندگان او (بوسیله ی این خانه) نبود هر آینه این بیت به سوی او پرواز می کرد قبل از آنکه امام حسین علیه السلام قدم به طرف آن بردارد.

مردم استلام حجر می کنند ولی حجر دست او را استلام می نماید.

اگر مشیت و خواست مولای من از مشیت خدای رحمن سرچشمه نمی گرفت و به آن تعلق نداشت هر آینه مانند باز شکاری غضبناک که بر گنجشک های در حال پرواز هجوم می آورد بر شما حمله می آوردم .

آیا قومی را می ترسانید که آنها در کودکی مرگ را به بازی می گیرند؟

پس چگونه است که در بزرگی و به جای حیوانات سران و مهتران شما را در برابر او فدا می کردم.

هیهات! نگاه کنید آن هم به دقت و ببینید (سزاوار است پیرو چه کسانی باشید؟)از کسی پیروی کنید که شارب الخمر است یا از کسی که صاحب حوض و کوثر است؟

از کسی که در خانه او هوسرانی و آلات لهو و لعب و پلیدی است یا از کسی که در خانه یا و پاکی و نشانه های خداست؟

شما در گمراهی و انحرافی واقع شدید که قریش در آن قرار داشتند. مراد آنها کشتن رسول خدا صلی الله علیه و آله بود و شما کشتن فرزند پیامبرتان را اراده نموده اید.

تا زمانی که امیرالمومنین علیه السلام زنده بود برایشان کشتن پیغمر خدا ممکن نبود. چگونه برای شما کشتن ابی عبدالله الحسین علیه السلام امکان پذیر است تا مادامی که من که ذریه ی علی علیه السلام هستم زنده باشم؟ بیایید تا شما را به راه کشتن امام حسین علیه السلام آگاه کنم:

به قتل من مبادرت ورزید.

گردن مرا بزنید تا مراد شما حاصل گردد.

خداوند شما را به مقصودی که برای آن دور هم جمع شده اید نرساند و عمرهای شما را کوتاه و اولادتان را متشتت و پراکنده سازد و شما و اجدادتان را لعنت کند.

------------------------------------------------------------------

منبع: کتاب خطیب کعبه: علی اصغر یونسیان و کتاب مناقب ساده الکرام: سید عین العارفین هندی

 

اللهم عجل لولیک الفرج

/ 0 نظر / 31 بازدید